Podstawą stylu skandynawskiego są minimalistyczne meble i jasne, przestronne wnętrza. Jednak każdy dom czy mieszkanie potrzebuje paru drobiazgów, które nadadzą mu indywidualny styl, a także sprawią, że stanie się bardziej przytulny. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu dekoracje do wnętrz, które będą idealnym uzupełnieniem stylu skandynawskiego.

Zdjęcia i obrazy

Każdy dom potrzebuje drobiazgów i dodatków, które wyrażą styl i charakter jego domowników. Mogą to być rodzinne zdjęcia, obrazy czy różnego rodzaju dekoracje ścienne. Aby współgrały ze stylem skandynawskim, powinny być oprawione w drewniane lub metalowe ramy o neutralnych barwach, wpisujących się w gamę kolorystyczną całego mieszkania. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać wszystkie zgromadzone zdjęcia i stworzyć z nich tzw. gallery wall – popularną wśród miłośników wnętrzarstwa ścianę wypełnioną asymetryczną kompozycją składającą się ze zdjęć, obrazków i grafik. Dekoracje te świetnie wypełnią powierzchnię ściany, np. w salonie nad kanapą, czyniąc wnętrze mieszkalne bardziej kameralnym i przytulnym.

Rośliny

Rośliny są niewątpliwie elementem bardzo ożywiającym przestrzenie mieszkalne oraz wprowadzającym do nich dynamizm i zmienność. Różnorodność form, kształtu, faktury i kolorystyki warunkuje ich dużą wartość dekoracyjną. W mieszkaniach urządzonych w stylu skandynawskim najlepiej sprawdzają się duże, zielone rośliny doniczkowe, takie jak monstery, paprotki, fuksje czy palmy. Dobierając do nich stylową doniczkę, np. kamienną w kolorze białym lub metaliczną w odcieniu złota, sprawisz, że monotonny i niezagospodarowany kąt pokoju nabierze wyrazu i stanie się ciekawym, ożywiającym przestrzeń akcentem. Na komodzie, stoliku kawowym czy regale świetnie zaprezentuje się kolekcja małych sukulentów, np. kaktusów, czy też modne w ostatnim czasie terrarium roślinne.

Hasła motywacyjne

Dom skandynawski to miejsce rodzinne, pełne ciepła i spokoju. Dopełnieniem tej harmonii będą dekoracje ścienne zawierające hasła motywacyjne. Przykłady takich drewnianych ozdób zgromadziliśmy w naszym sklepie internetowym. Wybierając tablicę z napisem o szczęściu sprawisz, że pozytywna energia nigdy nie opuści domu. Motywacyjne hasła przypominają o tym, co najważniejsze, inspirują do życia każdego dnia i dają radość wszystkim domownikom. Będą odpowiednie do zawieszenia w każdym pomieszczeniu – zarówno sypialni, jak i pokoju dziennym czy kuchni.