Urządzając mieszkanie lub dom w stylu skandynawskim, nie można zapomnieć o wprowadzeniu charakterystycznych elementów do takich pomieszczeń jak łazienka, czy kuchnia. Wbrew pozorom są to miejsca, w których przyjazny wystrój liczy się tak samo, jak w salonie czy sypialni. W dzisiejszym wpisie przedstawimy Państwu sposoby na aranżację łazienki w stylu skandynawskim.

Rozpoczynamy od bieli

Chcąc urządzić łazienkę w stylu skandynawskim, należy rozpocząć od znalezienia odpowiednich kafli. Najlepiej do tego celu sprawdzą się małe, białe kafelki o geometrycznych kształtach, tak by na ścianie widoczne były różne kształty i linie. Alternatywą do tego mogą być duże kafle o gładkiej powierzchni, przypominające swoją barwą biały kamień – lekko ubrudzony, miejscami poszarzały. Taki rodzaj kafli sprawi, że wnętrze łazienki nie będzie przypominać gabinetu lekarskiego, tylko zachowa przytulny charakter.

Wybieramy podłogę

W zależności od gustu, można zastosować taki sam rodzaj kafli na podłodze, jak i na ścianach. Jednak najbardziej “skandynawskim” rozwiązaniem aranżacyjnym będzie podłoga drewniana. Wbrew pozorom to coraz częściej wybierany sposób wykończenia łazienki – pozwalają na to nowoczesne techniki konserwacji drewna. W razie obaw o wilgoć można zamontować kafle w miejscu brodzika lub wanny, a na pozostałej powierzchni drewno.

styl skandynawski łazienka

Armatura i meble łazienkowe

Jeżeli chodzi o wybór armatury do łazienki w stylu skandynawskim, to oczywiście należy postawić na biel i minimalizm. Najlepiej wybierać toaletę i umywalkę w podobnym kształcie – opływowym lub prostokątnym. Kierując się zasadami minimalizmu, zamiast brodzika wystarczy szklana kabina prysznicowa z odpowiednim spadem w podłodze i odpływem na wodę. Taki typ kabiny prysznicowej jest wyjątkowo stylowy i uatrakcyjnia całą łazienkę. Ostatnim elementem wyposażenia są meble łazienkowe, w których znajdą się niezbędne artykuły kosmetyczne. Do skandynawskich aranżacji pasować będzie drewno w najbardziej naturalnej odsłonie. Funkcjonalne półki wiszące lub stojące zmieszczą wszystkie akcesoria i zaoszczędzą dużo miejsca w niewielkich przestrzeniach. Warto dopasować do nich drewnianą szafkę pod umywalkę, aby wszystkie elementy wyposażenia pasowały do siebie.

Na sam koniec pozostaje dobrać pasujący dywanik łazienkowy, na przykład w geometryczne wzory i zawiesić zasłonę prysznicową. Dodatkowym elementem ozdobnym są rośliny – warto na jednej z półek umieścić doniczkę z atrakcyjnym kwiatem.