Projekty, które oferujemy są w dużej mierze wynikiem inspiracji zaczerpniętych z naszych podróży po krajach północnej Europy, ale także stale pogłębianej przez nas znajomości designu skandynawskiego i zamiłowania do funkcjonalizmu. Jesteśmy głęboko przekonani, że przestrzeń, w której mieszkamy istotnie wpływa na komfort naszego funkcjonowania, spokój ducha oraz równowagę psychiczną. Jest to szczególnie istotne wobec współczesnego, zawrotnego tempa życia, zwłaszcza zawodowego, a także chaosu i miszmaszu obecnego w otaczającym nas krajobrazie pełnym reklam, kiczu oraz niedopasowanych form i kolorów. Meble o minimalistycznym designie i prostej formie wnoszą do naszych wnętrz mieszkalnych spokój i harmonię, które pozwalają na złapanie chwili oddechu oraz umożliwiają przyjemny, relaksujący wypoczynek.

Przygodę z każdym meblem zaczynamy od ołówka i deski kreślarskiej. Szkice i modele są przedmiotem licznych dyskusji, a niejednokrotnie też merytorycznych sporów, zanim staną się podstawą do opracowania projektów technicznych i konstrukcyjnych. Minimalistyczne formy i proste geometryczne kształty mają nie tylko estetyczny wymiar, ale zapewniają też duży funkcjonalizm oraz umożliwiają praktyczne, różnorodne wykorzystanie mebli.

Odnosząc się do wzorców skandynawskich, w projektach mebli przykładamy również dużą wagę do zastosowanych materiałów. Obok najwyższej jakości stali, z której zazwyczaj wykonana jest konstrukcja mebli, stosujemy także lite drewno, odznaczające się niepowtarzalną strukturą, rysunkiem słojów i naturalnymi spękaniami i przebarwieniami. Naturalność tego materiału subtelnie kontrastuje z minimalistycznym designem pozostałych elementów, a jednocześnie wprowadza do naszych wnętrz ciepłą domową atmosferę.

Zastosowany przez nas styl mebli wpływa pozytywnie na ich uniwersalność i różnorodność zastosowań. Prosty, elegancki design, a także wyważony i staranny dobór kolorystyki sprawiają, iż meble SFD harmonijnie wpisują się we wnętrza o różnym charakterze. Komponują się znakomicie przede wszystkim we wnętrzach modernistycznych i minimalistycznych, ale z powodzeniem wyposażą też przestrzenie klasyczne, industrialne, lofty, a nawet wnętrza w stylu prowansalskim czy rustykalnym. W zależności od produktu, nasze meble nadają wnętrzom wyraźnych cech skandynawskiego stylu, stanowią subtelne, ale wyraźne akcenty wizualne bądź są jedynie delikatnymi, dyskretnymi dodatkami w wystroju. Niepowtarzalność mebli, wynikająca z przemyślanych projektów i zastosowanych materiałów najwyższej jakości sprawia, że są one ciekawym urozmaiceniem wnętrz, kształtującym ich indywidualny charakter i unikatowość.