Stół z drewnianym blatem a dookoła rodzina to prawdziwa Magia Świąt!

dziecko przy choince obok stół z drewnianym blatem18 grudnia zapłonęła na wieńcu adwentowym czwarta i ostatnia świeczka. To oznacza, że wyczekiwane przez wszystkich Święta zaczną się dosłownie za krótką chwilę. Piękny, bajkowy i magiczny czas. Dom pachnący cynamonem, piernikiem i mandarynkami. Ruch i szum przy porządkach domowych, rozmowy i śmiech przy pracach kuchennych i oczywiście strojenie choinki!Święta Bożego Narodzenia mają tę niezwykłą moc, która łączy ludzi. Skłaniają nas wszystkich do wspomnień, powrotu do dzieciństwa oraz głębokich refleksji. Pomagają wyjaśnić spory i wybaczyć popełniane błędy, a także pamiętać o tych, którzy nie mogą wraz z nami zasiąść do wigilijnej kolacji. To niepowtarzalny wieczór spędzony przy suto zastawionym, pięknie udekorowanym stole w gronie najbliższych. To czas, kiedy każdy rozlicza się przed Świętym z mroźnej Laponii! Każdy ma nadzieję, że jednak nie znajdzie rózgi pod choinką! To Magia Świąt, to czas kiedy stół z drewnianym blatem sprawdzi się idealnie.

Miesiąc Grudzień

Pomimo pogody za oknem można powiedzieć, że grudzień to całkiem ciepły miesiąc. Aura często nie sprzyja, dzień trwa krótko (w stół z drewnianym blatem Polsce około 7h 45 min, w Laponii około 3-4h), a niestety w Polsce, tak jak iw zeszłym roku nie możemy się doczekać śniegu. A on bardzo poprawia nasze samopoczucie. Mimo zmroku jest jaśniej i przyjemniej, no i można ulepić bałwana albo stoczyć śnieżną bitwę! Po takiej zabawie od razu robi się cieplej!

Świąteczny nastrój towarzyszy nam w zasadzie przez 4 tygodnie adwentu. Ale w grudniu mamy dwie okazje, kiedy Święty Mikołaj zostawia po sobie ślad w postaci prezentu. 6 grudnia możemy znaleźć małe upominki od Świętego Mikołaja w różnych miejscach. Nieraz potrafi je schować do powieszonej przez nas specjalnie skarpety, ale czasem możemy coś niespodziewanie znaleźć np. pod poduszką albo w bucie. Taki delikatny przedsmak tego co możemy potem znaleźć pod choinką!

13 Grudnia

tablice motywacyjne13 grudnia to najkrótszy dzień w roku i patronuje mu Św. Łucja. Od tej chwili rozpoczynamy już przygotowania do Świąt. Już nie długo cała rodzina zbierze się o obsiądzie stół z drewnianym blatem. W Polsce tego dnia okadzano dom i podwórze, a zwierzęta częstowano specjalnie upieczonymi dla nich plackami z zielem. Miało to chronić gospodarstwo przed złymi mocami. W Szwecji dzień ten nazywany jest Świętem Światła. W szkołach, kościołach i na ulicach organizowane są orszaki na cześć świętej patronki. W pochodach biorą udział dzieci w białych strojach, z przewodzącą orszakowi dziewczynką przybraną we wianek z płonącymi świecami. Piękne przedstawienie podczas którego w zwyczaju jest śpiewanie pieśni.

Nim się obejrzymy nadchodzi czas wypatrywania pierwszej gwiazdki na niebie i rozpoczęcie uroczystej kolacji. A potem na chwilę znów budzi się w nas dziecko i ciekawość „co Mikołaj przyniósł w tym roku?”. Radość niezastąpiona, gdy widzimy jaką przyjemność udało się nam sprawić naszym bliskim pomagając Świętemu w wyborze prezentów!

I tego Państwu serdecznie i świątecznie życzymy. ozdoba choinkowaZdrowych, rodzinnych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego Roku życzy Państwu zespół SFD Skandinavisk Möbeldesign.

Wesołych Świąt!
God Jul!
Merry Christmas!

I niech Magia Świąt Was nie opuszcza