Marka SFD Skandinavisk Möbeldesign zrodziła się z zamiłowania do piękna naturalnego krajobrazu oraz skandynawskiego podejścia do estetyki i designu. W produkcji mebli stawiamy przede wszystkim na jakość i niepowtarzalność. Z dużym zaangażowaniem i pasją podchodzimy zarówno do procesu projektowego, jak i do etapu produkcji mebli. Naszą dewizą jest zaprzeczenie masowej produkcji stawiającej za cel ilość, a nie jakość. Produkowane przez nas meble odznaczają się unikatowym wyglądem, wytrzymałymi materiałami i rzetelnym, solidnym wykonaniem.

Chętnie wspieramy niewielkie, ale bogate w doświadczenie lokalne firmy, które od lat zajmują się obróbką metali, szkła oraz drewna. W odróżnieniu od wielkich hal i fabryk z taśmami produkcyjnymi, do każdego mebla podchodzimy indywidualnie, wkładając w jego powstanie niezbędną precyzję i staranność. Nasi rzemieślnicy – kowal, ślusarz, szklarz i stolarz – to fachowcy z wieloletnim doświadczeniem, dzięki którym nie tylko sama produkcja, ale również proces projektowy przebiega niezwykle sprawnie i owocnie. Ich rady często służą również udoskonaleniu technicznych aspektów mebli, z kolei nasze zamysły i oczekiwania projektowe są rzetelnie i wzorcowo przenoszone na wytwarzane produkty. Wykorzystywane w meblach stal i szkło pochodzą z polskich hut.

Z naszej fascynacji naturą i fenomenem krajobrazu wiąże się nie tylko sam fakt użycia drewna czy też jego selekcji. Naturalne cechy drewna, takie jak spękania, zagłębienia, sęki, rysunek słojów czy różnorodne tonacje barwne występują najczęściej w drewnie, które początkowo, przez innych wytwórców materiałów drewnianych zostało uznane za odpad, za coś nieużytecznego. My dostrzegamy w tym materiale wyjątkowe piękno, które następnie staramy się zachować i wyeksponować. Wykorzystując tego rodzaju materiał przyczyniamy się zatem również do minimalizacji zagrożeń dla środowiska naturalnego, ograniczając wycinkę kolejnych drzew. W trosce o środowisko do konserwacji drewna używamy natomiast naturalnych, ekologicznych olejów.

Wybierając meble SFD otrzymują Państwo niepowtarzalny produkt, który powstał w wyniku pasji projektantów, a także doświadczenia i staranności wykonania doświadczonych rzemieślników.