Skandynawski stół do jadalni

Drodzy czytelnicy! W naszej ofercie od pewnego czasu prezentujemy niezwykle interesujący skandynawski stół do jadalni. Stół pochodzi z kolekcji SIMPLE, która podbiła serca naszych klientów. Znajdujące się w niej produkty posiadają jedną wspólną nazwę – „piękny” – użytą w różnych językach świata. Wiodący produkt tej kolekcji – FINT – oznacza po szwedzku „piękno”.
Skąd pomysł na nazwę kolekcji SIMPLE? Jesteśmy zdania, że właśnie w prostocie i subtelnych detalach ukryte jest prawdziwe piękno.

Skandynawski stół do jadalni

Piękno w prostocie

„LESS IS MORE”

W taki sposób nawiązujemy i podążamy za genialnym i kultowym już cytatem Ludwiga Mies van der Rohe.
Jak zapewne Państwo zauważyli, preferujemy naturalne lite drewno w połączeniu ze stalą. Taki jest też nasz skandynawski stół do jadalni FINT. Posiada solidny lity drewniany blat oraz stalowe nogi i ramę. Drewno, oczywiście naturalne, pokryte jest olejami na bazie wosków, a stalowe nogi i rama otrzymały kolor biały – jak na skandynawski stół do jadalni przystało.

Prawdziwy dębowy blat

Spirala

„Gott ist im Detail”

Jak mawiał Ludwig Mies van der Rohe.

Cała wartość i niezwykłość „PIĘKNA” ukryta jest w detalach. Zaczynając od blatu – delikatnie zaoblona krawędź o dwóch promieniach zakrzywienia – mniejszym i większym – naśladując naturę, tworzy w przekroju wycięcie, kształtem zbliżone do spirali Fibonacciego. Spirali, która warunkuje w przyrodzie harmonię i doskonałość. Zaoblenie to sprawia również przyjemność nie tylko wizualną, ale również w dotyku. Nadaje przy tym solidnemu blatu charakteru delikatności i zwiewności.

skandynawski stół do jadalni

Lekkość

Stopy

Ta delikatność przechodzi dalej na nogi stołu – stalowe, pokryte bielą. Lekko rozstawione na boki unoszą blat dając poczucie solidności i bezpieczeństwa. Jednocześnie mamy wrażenie, że stół mimo swej masywności, nie dotyka wcale podłoża. Jest to efektem zastosowania kolejnego subtelnego detalu, a mianowicie litych drewnianych stóp będących wykończeniem stalowych nóg. Również i tu pojawia się wspomniana spirala Fibonacciego. Jej kształt sprawia, że tylko w małym stopniu stopy dotykają ziemi. Patrząc na stół w salonie czy jadalni mamy wrażenie jakby przed chwilą tam stanął i pomimo swojego majestatu, dzięki tym drewnianym stopą wydaje się niezwykle lekki, co wytwarza niepowtarzalną atmosferę.

skandynawski-stol-do-jadalni

Drewniane paluszki

Charakter

Skandynawski stół do jadalni FINT to solidny, prawdziwy mebel. Mebel z własnym, unikatowym charakterem. Wszyscy, którzy zdecydują się, aby „delikatnie” stanął u nich w jadalni albo w salonie, otrzymają wyjątkowy mebel na lata, niezawodnego towarzysza przestrzeni mieszkalnej. W tym roku odświeżyliśmy kolekcję SIMPLE aby wyjść naprzeciw pojawiającym się z Państwa strony oczekiwaniom, a stół FINT otrzymał nowe kolory. Ale to już inna historia…

skandynawski-stol-do-jadalni-4

Niepowtarzalny charakter

 

THINK SIMPLE THINK NAUTRAL