Podróże po Skandynawii.

Podróże po Skandynawii. Dziś chcielibyśmy podzielić się z Państwem naszym ostatnim odkryciem, które związane jest z tematem podróży po Skandynawii. Jako osoby zafascynowane krajobrazem, kulturą oraz zwyczajami krajów nordyckich chcielibyśmy i Państwa zaprosić do miejsca, gdzie można znaleźć mnóstwo wiedzy, ciekawostek, inspiracji i rad dotyczących podróży po Skandynawii. My poznając różne zakątki Półwyspu Skandynawskiego znaleźliśmy mnóstwo inspiracji aby tworzyć meble w stylu skandynawskim. To tamtejszy krajobraz i styl życia dają ten niesamowity motor do działania.

Styl skandynawski blog

W naszym zespole pojawił się pomysł wspólnej wycieczki do jakiegoś ciekawego miejsca w jednym z krajów skandynawskich. Tak więc rozpoczęły się poszukiwania w internecie różnego typu stron, forów czy blogów podróżniczych. Tym sposobem natknęliśmy się na stronę internetową z pocztówkami z ciekawych miejsc wraz z fantastycznymi opisami.
Strona prowadzona jest w postaci bloga, na którym różni autorzy publikują swoje relacje tekstowo-zdjęciowe z rożnych odwiedzonych miejsc. Niektórzy w tych arcyciekawych miejscach mieszkają od lat i pracują wiedząc o nich niemal wszystko. Profesjonalni fotografowie także umieszczają tam swoje wspomnienia w postaci relacji fotograficznych, więc jest na co popatrzeć. A inni mają inne mało spotykane na co dzień profesje jak archeologia! Wszyscy Oni odkrywają przed nami odległe miejsca – podróże i w czasie, i w przestrzeni.
Przeglądając stronę nabraliśmy ochoty, aby samemu ruszyć w podróż do tych fantastycznych miejsc. Styl-skandynawski-blog.pl zachęca do tego, aby wyjąć z szafy mały plecak i podążyć drogami autorów artykułów, zobaczyć nowe inspirujące krajobrazy i miasta, i poznać codzienne życie mieszkańców. Widać, że podróże po Skandynawii można zaplanować na dłuższe wakacje, ale także i na weekend. Dlatego warto zajrzeć i przekonać się jak autorzy wpisów organizują sobie swoje wyprawy!

Funkcjonalność

Strona internetowa jest bardzo czytelna. Duże zdjęcia zachęcają do zapoznania się z całą treścią artykułów. A czerwone logo nawiązuję z kolei do „Dalahäst” czyli tradycyjnej rzeźby konika z regionu Dalarna – tak dobrze nam znanego z podróży po Szwecji.
Na stronie jest także możliwość logowania i udzielania się na forum, gdzie zadając pytanie możemy liczyć na dobre rady pozostałych użytkowników. Widać, że inicjatywa wspólnego, kompleksowego bloga jest bardzo świeżym pomysłem! Widać także, że to prawdziwa skarbnica wiedzy o podróżach po Skandynawii.
Dla nowych czytelników istnieje również możliwość zapisania się do newslettera. Bardzo podoba nam się idea tego Bloga, więc z niecierpliwością czekamy na kolejne wpisy (te pojawiają się raz do dwóch razy w miesiącu). Nowe artykuły publikowane są co tydzień w sobotę rano – w sam raz by przy porannej kawie zasiąść przy tablecie i podążać krokami autorów artykułów do tych wszystkich wspaniałych miejsc.
My już znaleźliśmy kolejne niezwykłe miejsce do zwiedzania. Czekają nas kolejne podróże po Skandynawii, o czym już niedługo na blogu SFD. A czy Wy już wiecie, gdzie pojechać na następny długi weekend? A może zarezerwowaliście już lot do Laponii na okres urlopu? Życzymy Państwu małego plecaka rzeczy i gigantycznej walizki wspomnień i pięknych wrażeń!

 

Zapraszamy na blog!

 

Podróże po Skandynawii