Jako producenci mebli stawiamy przede wszystkim na ich niepowtarzalność, unikatowy charakter i solidność wykonania. W produkcji wykorzystujemy fragmenty „zapomnianego” litego drewna dębowego, świerkowego i sosnowego, które zazwyczaj nie jest stosowane w produkcji mebli. To, co przez większość wytwórców produktów z drewna postrzegane jest jako jego skaza, dla nas stanowi wyjątkową wartość. Do produkcji każdego mebla podchodzimy indywidualnie, z dużym zaangażowaniem. Drewno jest przez nas starannie wyselekcjonowane, a o wyborze decydują jego struktura, rysunek słojów, spękania, sęki, a także naturalne zróżnicowania barwne. Wszystkie te cechy nadają materiałowi niepowtarzalny, wyjątkowy charakter. Zależy nam, aby był on w jak największym stopniu zachowany i wzmocniony, dlatego też w kolejnym etapie produkcji, drewno poddane zostaje ręcznej obróbce. W wyniku procesu strukturyzacji naturalne cechy materiału, takie jak zagłębienia, spękania i słoje zostają bardziej wyeksponowane. W celu zabezpieczenia drewna i zapewnienia mu wytrzymałości, zostaje ono pokryte warstwą naturalnych ekologicznych olejów.

Specyfika materiału drewnianego sprawia, iż każdy produkowany mebel jest unikatowy, a drewno, a dokładniej jego barwa i faktura, nie są jednolite i identyczne w każdym egzemplarzu. Cechy te stanowią jednak pozytywną wartość i świadczą o naturalności i wyjątkowości zastosowanego materiału, nadając przy tym meblom indywidualny charakter. Ze specyficzną fizjonomią drewna wiąże się fakt, iż naturalne cechy, opisane wyżej, przejawiają się w danym materiale w różnorodnym (mniejszym bądź większym) stopniu, rozmaitych układach i zestawieniach.

Trwałość naturalnego drewna zależy w dużej mierze także od jego użytkowania, pielęgnacji i konserwacji. Drewno należy chronić przed substancjami chemicznymi, żrącymi i silnie wnikającymi, a także należy zachować szczególną ostrożność korzystając z substancji o charakterze kwasów, takich jak ocet, alkohol czy woda z cytryną. W przypadku niepożądanego kontaktu, drewniane powierzchnie przecieramy wilgotną szmatką, a następnie wycieramy do sucha. Naczynia, szczególnie gorące, należy stawiać na odpowiednich podkładkach. W celach konserwacyjnych zalecane jest olejowanie drewna, raz na pół roku.