Biała kuchnia w stylu skandynawskim

Biała kuchnia jest symbolem skandynawski designu. Jest on znany na całym świecie ze swojego powiązania z naturą, kolorystyką oraz minimalistycznymi formami. W kuchni zainspirowanej skandynawskim stylem większość elementów wykonana jest z drewna w prostej formie oraz jasnym kolorze.

Funkcjonalność

Wszystko co znajduje się w białej kuchni w stylu skandynawskim jest funkcjonalne, przemyślane i dobrze zaprojektowane. Przestrzeń jest czysta, a większość akcesoriów kuchennych poukrywana w pojemnych szafach i szafeczkach. Oczywiście pozostawione są drobne elementy na powierzchni blatu lub stołu, jednak elementy te mają przede wszystkim charakter dekoracyjny.

Jasna paleta barw

Zastosowanie jasnych kolorów we wnętrzu zawsze powiększa je optycznie. Dlatego zastosowanie koloru białego jest to fantastycznym rozwiązaniem dla małych, przytulnych kuchni. Biały kolor jest kolorem neutralnym, w którym każdy z nas lubi przebywać. Biała kuchnia w stylu skandynawskim powinna być także wyposażona w białe meble oraz dodatki z litego, jasnego drewna. Drewno bardzo dobrze sprawdzą się jako wszelkiego rodzaju blaty, drewniane deski do krojenia, tace. Jasne kolory dobrze sprawdzają się i w naszym klimacie, gdzie okres ciemnych i szarych dni jest długi. Dzięki jasnej palecie barw nasza kuchnia wydawać się będzie przyjemna, przytulna. A dzięki drewnianym i ceramicznym dodatkom o prostych formach nabierze i domowego ciepła. A tego właśnie w zimowych miesiącach najbardziej nam brakuje!