Czy wiecie, że na naszych oczach powstają obrazy malowane przez Naturę? Piękne, ruchome, kolorowe i niepowtarzalne. Światła północy – zorze polarne – rozświetlające skandynawski krajobraz. Czy nie zasługują na miano „dzieła sztuki”? Pomimo, że wiadomo od dawna jak powstają obserwując je na niebie można odnieść wrażenie, że to po prostu magia! Kolorowa, delikatna, lekka wstęga która tańczy nad naszymi głowami. Piękne zjawisko rozświetlające we wszystkich kolorach północ Skandynawii.

W okresie zimowym Laponia skryta jest w ciemnościach przez długie miesiące. Po wzejściu słońca ponad horyzont ma się nieodparte wrażenie, że za chwilę nadejdzie również jego zachód. Po chwili pozostaje już tylko delikatna świetlna smuga nad linią horyzontu. Dla mieszkańców jest to dość ciężki czas – z którym jednak doskonale sobie radzą.To właśnie odpowiedź na pytanie, dlaczego styl skandynawski. to ciągłe poszukiwanie ciepła, przytulności i zabawa światłem. To również fakt – tłumaczący tak dużą ilość lampionów, świec w domach w stylu skandynawskim.

Można pomyśleć, że magiczne zorze polarne to rekompensata Stwórcy za długie miesiące chłodu i ciemności. Wtedy Skandynawowie mają prawo czuć się wyjątkowo, gdy na własność otrzymują najpiękniejsze skandynawskie światło zorzy polarnej przemierzającej niebo.